SINDHU PREMi vastuvõtud

Väeka naise elutee, kogemused ja individuaalvastuvõtud

Sindhu Prem

sindhu valik (9) pisikeSINDHU PREM omab enam kui 15-aastast meditatsiooni ja tervendamise teraapiate praktilist kogemust. Tal on magistrikraad holistilise meditsiini alal ja ta on saanud Osho meditatsioonidealase väljaõppe. Ta on meditatsiooni juhendaja ja tervendaja.

Sindhu juhendab kursusi üle kogu maailma, muuhulgas Osho Meditatsioonikeskuses Punes, Indias, viies läbi individuaalseansse ning grupiteraapiaid.

Buddha on öelnud: „See on imeline reis (Charevaieti Charevaieti)… mine edasi ja edasi… ning sa näed imed korduvad imede järel… iga lõpp on millegi uus algus…”

Shindu on olnud alati teel kulgeja. Sprituaalset teed alustas ta 1995. aastal. Sellele eelneval 25 eluaastal tundis ta alati, et miski tema elus puudus. Tal oli imeline pere, armastav ja hooliv abikaasa, kaks ilusat last, materjaalne kindlustatus. Elu tundus olevat ideaalne. Mida veel oleks saanud elult soovida?

Sindhu Prem ja Moonika Chandaa Silves saates Suvemiks

 

Sindhu oli korraga koduperenaine, ema, tütar jpm, kuid samal ajal tundis, et see pole tema elu missioon. See tunne polnud tema jaoks uus. Isegi lapse ja noorena oli ta alati tajunud, et ei sobitu sotsiaalsesse ühiskonda kus elas. Miskit pidi veel olema peidus kuskil sügaval sisimas. Nii alustad Sindhu oma seesmist otsingut igavese tõe suunas.

Ühel päeval sai Sindhu sõbralt kingituseks Sri Aurobindo raamatu „Selgeltnägija olemus” (The Psychic Being). Raamatut lugedes taipas Sindhu ühenduse tähendust ja taipas, et ta on midagi rohkemat kui lihtsalt keha ja vaim. Sellest hetkest alates viis üks seiklus teiseni.

Sindhu alustas Reiki õpinguid ja mõne aja pärast sai temast reiki meister ning Sindhul tekkis teadmine, et ta on lõpuks teel „koju”. Järgnevalt tutvus ta Siddha Samadhi jooga (SSY) põhitõdedega, mis on rajatud Veedade alusele. Kuus aastat järjepidevat Pranayama praktiseerimist ja mediteerimist, olles vaikuses, viis keha ja mõistuse puhastumiseni. Tagantjärele sai selgeks, et see valmistas teda ette sügavamaks meditatsiooniks. Samal ajal õppis ta erinevates riikides paljude juhendajate juures:

  • Terya Mai Seichem – see on iidne kätega ravitsemisviis, kus kasutatakse tervendavaid maa-, tule-, vee- ja õhujõude
  • joogaõpe Mumbai jooga instituudis
  • kristalltervendamine
  • vaimne tervendamine (Psychic Healing and Dowsing).

Taas mängis tema elus suurt rolli sõber, kes kinkis 1998. aastal Osho raamatu „Meditatsiooni teekond” (The Path of Meditation), milles tekitas iga sõna Sindhule äratndmisrõõmu. Huvi kasvades luges ta mitmeid Osho raamatuid, mille järel leidis ennast Punest, Osho kommuunist Indias, kus sai sannyasi nime. See oluline hetk tema elus sai uue faasi alguseks.

Järgmised paar aastat osales Sindhu meditatsiooni ja teraapia programmides ning töötas ja elas Osho keskuses. Suur hüpe tema elus oli toimunud, sest ta mõistis nüüd ennast palju sügavamalt. Esmakordeslt elus leidis ta nii tiivad kui ka juured korraga.

Kursus „Teekond hirmust armastuseni”

 

2003. aastal tutvus Sindhu Osho isikliku hambaarsti ja lähedase õpilasega Sw. Devageet (Dr Charles Newman), kes tutvustas tervendamise uut dimensiooni – alateadvusse sisenemise meetod (Transomatic Dialogue Therapy (TSDT)), mis on väga tõhus ja sügav meetod. See grandioossne muutus tema elus on teinud tänaseks Sindhust ainsa TSDT terapeudi Indias. Ta abistab Devageeti tema koolitustel ja annab loenguid Osho Meditatsioonikeskuses Punes. Sindhu juhendab ka meditatiivset keha ja meele tasakaalustamise teraapiat „Tuletades meelde unustatud keele Rääkides Oma KehaMõistusega”. Selles tõhusas teraapias kasutatakse hüpnoosi keha ja meele ühendamiseks ning tervenemismeetodit alateadvusega suhtlemisel. Osho lõi selle teraapia vahetult enne enda kehast lahkumist (Osho ütles alat, et ta ei sure, vaid lahkub kehast). Lisaks juhendab Sindhu 21 päevast meditatiivset teraapiat „Müstiline roos”. Selles kasutatav põhitehnika on väga värskendav ja ebatavaline, lõigates läbi kõik inimkonna läbitud minevikuvalud.

„See on imeline reis… (Charevaieti Charevaieti), on öelnud Buddha, „mine edasi ja edasi… ning sa näed imed korduvad imede järel… iga lõpp on millegi uus algus…”

Ühel päeval, kui sa oled ulatunud teadmatuseni, siis taipad, et sel teekonnal puudub lõpp – see on lõputu teekond, mitte kunagi lõppev, alati edasi liikuv; see on ammendamatu.
Sindhu kodulehekülg http://www.healingmylife.com/
Osho Meditatsiooni Keskus Eesti

Loe Sindhu kohta artkleid Eesti meediast:

Indiast pärit Sindhu Prem viib rännakule minevikumälestustesse
Indiast pärit Sindhu Prem tutvustab nädalavahetusel Eestis alateadvusesse sisenemise vahendeid

Homme toimub Indiast pärit Sindhu Prem juhendmisel kursus “Teekond hirmust armastuseni”
Vaata, mida õpetas India meditatsiooni terapeut Sindhu Prem eestlastele

rfwbs-slide