Blog

25/11/2017

Eestlaste kaasabil loodud helitehnoloogia vallutab maailma!

Kas teadsid, et heli võib mõjutada ajuvõnkeid ja seeläbi mõjutada isegi mõtteid?
Teadlased on selle kindlaks teinud.

Eestlaste kaasabil loodi rahvusvahelise meeskonnaga kümme aastat väldanud tööprotsessi käigus meditatsiooniprogramm Synctuition. Selle iga pala on hoolikalt läbi töötatud, iga heli salvestatud reaalajas. Kogu programm on lausa piinliku põhjalikkusega psühholoogiliselt analüüsitud. Põhjus lihtne – vaid nii on saavutatud 3D-helide maksimaalne efekt intuitsiooni avamisele ja arendamisele.

Synctuition stimuleerib kahe ajupoolkera vahel olevate ajuvõngete muretut kulgu. Programm on loodud aju õpetamiseks ja treenimiseks, et parendada intuitsiooni ja läbi selle tõsta inimese elukvaliteeti. Kuulates Synctuitionit regulaarselt, saab aju pidevat stimulatsiooni.

Synctuitioni teeb eriliseks tõsiasi, et see baseerub binauraalsel salvestussüsteemil. Binauraalsus võib tunduda järjekordse new-age teemana, mille tähtsust hakatakse justkui uue moesuunana rõhutama, kuid tegelikult tehti esimesed binauraalsed salvestused juba 70-80ndatel. Tegemist pole tavalise muusikasalvestusega.

Mis on binauraalne heli?

Klassikaliselt on binauraalsel salvestusel kaks kõrgkvaliteetset mikrofoni, mis kasutab spetsiaalset inimpea mulaaži. Binauraalse salvestuse võlu seisnebki eelkõige võimes talletada helisid võimalikult samamoodi kui inimese kuulmismudel. Kui kuulata seda heli läbi stereo kõrvaklappide, siis tekib äärmiselt huvitav ja realistlik 3D-efekt. See on imeliselt võimas tunne, et viibid heliallikaga samas ruumis, kogedes maagilist 360-kraadilist heli, mis viib meditatsiooni hoopis teisele tasemele.

Aju kõneleb binauraalses keeles. Kui tahad oma intuitsiooni parendada ja seda tugevdada, siis tuleb ajuni jõuda binauraalsete rütmidena. Seega on Synctuitioni 3D-helimustri võnked ajule tuttavad ja soodustavad kiiret loomingulist arengut. Muusikapala kuulates laskub inimene meditatiivsesse seisundisse ning ajuvõnked mõlemas poolkeras loovad sünkroonis olevaid helilaineid.

Tänaseks on usaldusväärseid tõendeid, et kuulates järjepidevalt Synctuitioni meditatsioone ehk binauraalset heli, on võimalik õppida uusi käitumismustreid. Lihtsamalt öeldes – see võib olla leebe viis, et treenida aju mõtlema uusi ja erinevaid mõtteid.

Helil on imeline võim

Hüpnootilises seisundis sisendatud soovid on võimsad. Sellisesse süvameditatiivsesse seisundisse, kus teha toimivaid sisendusi, saab minna läbi heli ja helilainete manipulatsiooni.

Niisiis muusika ja teatud helimustrid võivad sünkroniseerida ajumustreid ja panna inimest looma uusi mõtteid, ideid,vaatenurki, lähenemisi. Selle abil saab isegi luua uusi seoseid. Mis juba kord loodud, ei kao enam kuhugi. Kuulaja teadvus avardub, intuitsioon pareneb, loovus suureneb ja intellekt kasvab. See on eriti kasulik inimestele, kes vajavad loovat mõtlemist ja selle pidevat arengut.

Tänane ühiskond on jõudnud sinna, et mediteerimiseks kasutatav heli pole enam mingi suvaline rahulik muusika, vaid spetsiaalselt inimese kuulmismudeli järgi üles ehitatud helikogumik. Seega on Synctuitioni programm ideaalne mediteerimiseks.

Kuidas Synctuition mõjub?

Armastatud muusik Uku Suviste on enda sõnul Synctuitionist meeldivalt üllatunud. „Iga Synctuitioni pala on äärmiselt kvaliteetse 3D-kõlaga ning täis muusikalisi esitlusi ja helisid, mis salvestati laivis spetsiaalselt sellele projektile. Muusikuna hindan ma seda loomingulisust eriti kõrgelt, sest iga laul on suudetud panna kõlama suuremalt kui elu,” kiidab Uku Suviste.

Uku tunnistab, et just tänu Synctuitionile on ta ka ise muutunud oluliselt loomingulisemaks, sest on suutnud laule kuulates end ümbritsevast maailmast välja lülituda ja sukelduda läbi Synctuitioni täielikult iseenda sisemusse.

Kus Synctuitioni programmi kuulata saab?

Synctuitioni palu tuleb kuulata rahulikus õhustikus, häirimatult ja läbi stereo kõrvaklappide. Üks parimaid kohti selleks on Maa ja Taeva heaolukeskuses asuv Kristallitempel. Seal on hoitud ja mugav ruum. Lisaks templis olev suur soolakogus hõlpustab hingamist ning võib parendada hingamisteede probleeme.

Edukad inimesed järgivad oma sisetunnet

Edukad inimesed järgivad alati oma sisetunnet, oma intuitsiooni. See on kõigil olemas. Mitte kõik ei ole sellega kontaktis, ei kuule või ei usalda seda. Intuitsioon tuleb ellu äratada. Aga mitte igasugune tegevus või muusikapala ei vibreeri tema sagedusel. Tuleb teada, mida kuulata.

Rahvusvahelise kaliibriga kunstnik Martin Saar kuulab maalides alati muusikat, sest see viib ta teatud meeleseisundisse, mis toetab loomeprotsessi. Pärast Synctuitioni avastamist on tema maalimine muutunud oluliselt – just 3D efektist ja Synctuitioni pisidetailideni läbimõeldud helidest saadav loovenergia annab Martinile maalides erilise kerguse. „Ideed lihtsalt voolavad läbi mu käte lõuendile. Pärast Synctuitioni kuulamist olen muutunud värvivalikus palju julgemaks ja pean ausalt tunnistama, et see on mind pannud maalimisprotsessi isegi veel rohkem armuma,” õhkab Martin Saar, kelle sõnul on just Synctuitioni meditatsiooniprogramm tema uus inspiratsiooniallikas.

Aasta 2016 Eesti parimaks koolitajaks tunnistatud Kaido Pajumaa on samuti Synctuitioni fänn. Ta kuulab seda hommikuti joogat tehes ja õhtuti päeva lõpetamiseks. „Sellest on saanud minu igapäevane rutiin. Lood on hästi produtseeritud, väga intuitiivsed ja mitmekesised. Soovitan Synctuitionit kõigile, kes tahavad võtta iga päev aega ainult iseendale, et minna sügavamale tasandile kui lihtsalt tavaline elu,” ütleb Kaido.

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi direktor Katrin Saks ütleb, et tegusa inimesena on tal aeg-ajalt olnud tõsiseid probleeme unega, eriti kui tööl on stressirohkem või vajavad paljud probleemid lahendamist. Vahel lahendas ta oma tööprobleeme varajaste hommikutundideni, olles järgmisel päeval tõeliselt uimane ja väsinud. „Hiljuti leidsin Synctuitioni ja sellest on saanud mu uus „kaisukaru”, mis aitab mul üle saada mentaalsest stressist ja unne suikuda,” rõõmustab Katrin Saks. „Need muusikapalad on nii võimsad ja kaasahaaravad, et tunnen, kuidas Synctuition viib mind sõna otseses mõttes rännakule. Iga rännakut täiendavad mu enda ilusad mälestused ja ma vajun unne kergusega.”

Chandaa
25.11.2017

Kristallitempel
rfwbs-slide