Blog

20/05/2016

How to orientate in the world of esoterics?

How to orientate in the world of esoterics, which looks like a mess of all colours, how to differ a healer from a charlatan, what kind of a help one can expect from an educated specialist of spiritual matters, what one can do to help oneself – Teresa Mängel, the adviser of mental growth in the Taevas ja Maa centre, gives a brief overview.

Music-Girl-First-Love-Fire-Wallpaperccc

We are living in a very colourful and interesting time at the moment, where one conception of the world is slowly breaking apart and the other is in the stadium of rebirth. Both of those phases are quite hard to carry for a human.

Everything that is connected to esoterics, spiritual world and alternative medicine, seems interesting and thrilling. Seems like there is a new “fashion” overwhelming everyone – to believe blindly everyone and to visit everybody who claims to have an expertize in these fields. But we are living in a dual world, there are also a lot of people who are trying – no matter what – to deprecate everything concerning these fields without having a slightest piece of information of what they are trying to drag down.

Sometimes it seems like the dark times of Middle Ages have returned and everything unknown has to be burnt or pitchforked. Amazingly, at the same time we are living in the era where the information is the most accessable to everyone. Estonian media is stageing a suffocation of a free word in accompany of a witch-hunt and crucifixion. Enlightening articles wether do not reach the audience, wether are deleted right away. Hunt is so intense that even homeopathy and astrology is tried to drag to the fire. Moneyman buys the media channel and starts to manipulate with it according to his aims and wishes – to double his profit, first of all.

PILT tohuvabohu

And again – there is the other side – we can study the world media and learn how some countries legalize alternative medicine; cannabis, that is a freeway to jail in Estonia, is freely on sale in some countries; embassies are organizing Yoga-days; universities grant a degree on parapsychology, holistic therapists, consultants of ancient wizdom; net of schools and centres of alternative medicine is widening in days etc.
Leading minds and richest people of the world are taking yoga lessons, are travelling through the world to learn sensing and perception.

Among the common people the stress and exhaustion are spreading in the speed of light. Werid complaints are diagnozed werid diagnosis. Sometimes it seems like the world is floating in the storm, all the bits and pieces are mixed up and people are feeling seasick. I do not know when the world is about to calm down, but I know that there is a lot to talk to our grandchildren to.

Think your own thoughts!

Selleks, et selles tormises meres selgust saada ja ka ise loksumises ellu jääda, on mõttekas korra peatuda ja mõelda. Mõelda omi mõtteid, mitte kellegi teise omasid ja võtta vastutus oma elu ja otsuste eest iseendale.

Igas maailma sadamas pidi olema üks eestlane. Nii on eestlastel kombeks öelda. Ka praegu on igas maailmanurgas vähemalt üks eestlane, kes on omandamas sisemaailma sügavamaid teadmisi, kuidas oma eluraasuke elamisväärseks ja nauditavamaks muuta. Kõik need tarkused on pärit kaugemast ajast, kui inimesed veel meditsiini, riigi vandenõu, panga- ja kaubandusmaffia poolt orjastamata olid. Kuidas päästa maailm langemast Soodoma ja Gomorra hävingusse…

Meil on Eestis palju kauaõppinud ning diplomeeritud oma ala spetsialiste, kes on omandanud väärtuslikke teadmisi ja neid hea meelega ka edasi jagada soovivad. Keskus Taevas ja Maa Tulika tänaval on ennast pühendanud just selliste spetsialistide ülesleidmisele ja ühtekoondamisele. Kui inimene on oma eluga umbe jooksnud ja tõsiselt toetust vajab, leiab ta abipakkujad ühe katuse alt ja võib kindel olla, et tegu on väärtuslike nõuandjatega, kes oskavad inimeste muredele pädevaid vastuseid anda ja tulemuslikke lahendusi leida. Tegelikult ei ole meil vaja välismaalt kalleid külalisi ja sulelisi tegijaid sisse tuua, meil Eestis on kõikide alade spetsialistid olemas.

Esivanemate tuhandeid aastaid toiminud tarkused, tänapäeva realistlik maailmapilt ja sekka ka teaduslikku lähenemist, annavad võimaluse vaadata elu teise pilguga. Mõistes toimuvat, on võimalik seda ka muuta ja parendada nii, et elamine kõlblikuks muutuks ja elukvaliteet tõuseks. Meil ei ole mõtet kõike toimuvat, mis ei meeldi, kohe kõva häälega hukka mõista, vaid pigem ümber keerata ja enda kasuks ära kasutada, see oleks kaval ja mõistlik.

Väärtuslikke abivajajaid on aga raske üles leida ja kokku koondada, sest taustmüra on liigagi suur. Paraku on aga enamasti müratekitajateks psüühiliselt ebapädevad inimesed, kelle suuremaid ebaõnnestumisi meedia kajastab, tervendajate liidriteks kirjutab ning alternatiivi kraesse lükkab. Väärtuslikku infot väärtuslike inimeste kohta on aga raske üles leida. Meedia kajastab seda, mida rahajõmmid tellivad.

Millist abi siis tänapäeval õppinud vaimse maailma spetsialistidelt saab?

On levinud arvamus, et lähen aga tervendaja juurde ja ta võtab minu mure või haiguse ära. „Tema ütleb, mida ma tegema pean, et mul hästi läheks.” Paraku ei ole mõlemad soovid teostatavad. Optimistlik tervendaja juurde jooksja aga on pettunud ja kirub vaimset maailma.

Ei ole sügavat mõtet joosta mööda tervendajaid ja otsida seda õiget, kes ütleb, mida tegema peab, või käia läbi kõik koolitused ja üritused, et ehk miskit ikka näkkab. Nende variantide kasuks otsustades peab leppima tõsiasjaga, et kasu ei ole ja tulemusi ei tule kunagi.

Elu muutmine on protsess ja aeganõudev ning kannatlik töö iseendaga

Nõustaja tööks on kindlaks teha inimese probleemi tegelik algpõhjus ning soovitada erinevaid tõhusaid tehnikaid sellest vabanemiseks. Nõustaja võib ainult pakkuda ja soovitada, ta ei saa kunagi öelda, et on vaja või sa pead. Ükski tervendaja ei saa üksinda inimest aidata, sest meie probleemide algpõhjused on üsnagi laialt haaranud meie keha ja mõttemaailma, vaja läheb alati mitut tehnikat ja mitme terapeudi abi. Inimese enda poolt aga siirast soovi, aega ja kannatust. Protsessid võivad kesta aastaid, kui õige ja järjepideva liikumise tulemusel on lahti saadud ka kõige raskematest haigustest. Tervenemine on protsesside seeria, mida peab jälgima ja pidevalt kohendama. Õige parapsühholoog oskab abivajajat juhtida ja tulemusteni viia. Kahjuks on meil Eestis vaid üks parapsühholoogia doktor. Kuid on lootust, et neid tuleb juurde.

Töö iseendaga ei ole just kergete killast, see on vaevarikas ettevõtmine, sest mugavusmullist väljumine tekitab kaose. Palju lihtsam on vanadest mustritest kinni hoida, natuke vinguda ja oma haigustega haletsust ning tähelepanu nõuda.

Selleks, et oma arengut, tervenemist ja kvaliteetsema elumustri saavutamist mugavamaks muuta on loodud ka palju lõbusamad võimalusi. Kogu aeg ei saa ka ainult tõsiselt töötada, vahepeal on vaja ka puhata ja mängida. Keskus Taevas ja Maa on hoolikalt valinud erinevaid puhkamise ja lõõgastuse variante, et võimalikult soodsalt ja kasulikult tänapäeva kiires elutempos see rahuhetk ja rahupaik leida. Et oleks aega endasse vaadata ja oma unistustele mõelda. Et puhkus oleks tervistav. Abiks on mantrate kuulamine, kristallide juures puhkamine, hingamised, tantsud ja laulud, mis on üles ehitatud energiate tõstmisele ja puhastamisele. Minu isiklikuks lemmikuks tervisliku lõbutsemise valdkonnas on vaieldamatult väelaulude laulmine ja tantsumeditatsioonid.

Pakun teile ühte kõige levinumat, kõige lihtsamat, kõige odavamat ja kõige toimivamat meetodit, kuidas oma hingevalust, stressist ja pingetest lahti saada

See meetod on töötanud aegade algusest peale, andnud kõige kiiremaid ja paremaid tulemusi. Kui sul on mure, siis sõnasta see, võta kaenlasse tekk ja mine metsa. Laota see laiali ja karju see mure enda seest välja. Metsas sind keegi ei kuule ega ei näe. Sa ei pea kartma, sa ei pea teesklema. Oled sina ise. Karju südamest ja nii koledasti ja kõvasti, kui vähegi suudad. Lama tekil ja las keha viskleb karjumisega kaasa. Vabasta enda seest kõik, mis sinna on kinni jäänud. Karju tunnike või kaks. Karju, möirga, ulu, nuta ja häälitse kõike kõva häälega, kuni häält enam ei ole. Ära muretse, see tuleb tagasi ja on siis kõlavam kui kunagi varem.

Olen inimestele ka karjumist õpetanud, sest enese allasurumise programm on nii tugev, et karjumine lihtsalt ei õnnestu. See tähendab, et me ei kontrolli oma keha ise. Me ise ei saa otsustada, mida me enda kehaga teha tahame. Meie sees olevad programmid otsustavad. Päris hirmutav on nii mõelda.

Praegu on keskuses Taevas ja Maa koostöös juba üle 20 eri tehnikaga terapeudi ja nõustaja, kes aitavad inimestel oma elule väärtust ja voolavust juurde lisada ning tervist korda saada.

Mõned näited, kuidas saada abi ja milliseid tehnikaid kasutada

Oluline on leida üles juurpõhjus, mis on probleemi tekitaja ja alustada selle väljajuurimist. Käehoidmine ja peasilitamine siin ei aita. Ingliteraapia ja kristallide hoidmine on ülikasulikud tegevused, aga probleemi põhjust nad paraku ei kõrvalda.

Kui on probleem, mis segab elada, siis juurpõhjuse aitavad välja selgitada väljaõppe saanud nõustajad (parapsühholoogid). Nii raskema haiguse, suhteprobleemi kui ka stressi ja väsimuse puhul. Vastavalt probleemi sisule on soovitatav koostada kava, mille järgi tasapisi, aga tulemuslikult edasi liikuda. Millal ja mis puhul millist tehnikat kõige sobivam kasutada oleks, see selgub suhtlemise käigus.

Tehnikaid on palju, mida kasutada olukorra parendamiseks või likvideerimiseks. Näiteks: tõhusaks abiks on psühholoogilised testid ja analüüsid, mis annavad ülevaate ja täpsema pildi sinu tegelikust seisundist ja reaalsetest võimalustest sinu elus. Meditatsioonid ja rännaku tehnikad, mis selgitavad välja probleemi sisu, annavad tegutsemiseks infot ja töötavad sinu alateadvusega.

Terapeudid teevad seansse traumade ja halbade mälestuste kustutamiseks, mis määravad ja otsustavad sinu eest. On olemas massaažitehnikaid, mis vabastavad lihaspinged ja sinna kogunenud negatiivsed mälestused. Kuid häid massööre on vähe.

Suuresti määrab meie tervisliku seisundi toitumine. Abiks on teadmised toitumisest ning kodude ja firmade energeetiline korrastamine. Suureks abiks on arvutis paiknev programm, mis võtab infot ühisest energiaväljast (TimeWaver tehnoloogia). Ülimalt efektiivne on konstellatsioonide tegemine. Vajadusel kasutame ka meditsiinitöötajate abi, sest päris ilma selleta me paraku ei saa.

Foto: naturalintelligencemedia.com
Väljavõte Telegrammist 18. mai 2016
http://www.telegram.ee/vaimsus/vaimsuse-voti-elu-muutmine-on-protsess-ja-aeganoudev-too-iseendaga

Siit ja sealt maailmast
rfwbs-slide