Karl Nieleriga

Karl Nieleri helimassaaži individuaal- või duaalseansid

IMG_0029Karl Nieleri helimassaaž kristallide keskel on ainulaadne kogemus.

Üks Karl Nileleri helimassazi külastajatest Münchenis, tõustes pärast helimassaaži püsti, ütles: „See on ju lausa kontsert kehale!”

Paljud heliterapeudid kasutavad 3–5 kõlakaussi või hoopis teisi pille, millel on omamoodi võlu.
Karl Nieleri pillide kasutus seansil on suur ja värvikas. Kuna ta on elukutseline orkestrimuusik, siis paneb Karl Nieler suurt rõhku pillide valikule. Oma pillide valikust tekkinud helide konstellatsiooni nimetab ta „ÜrgHeliRuumiks” (www.karlnieler.com).

Ligi 60 muusikainstrumenti!!! Karl Nieler kasutab kogu instrumentaariumi nii meditatiivsetel kontsertitel kui ka helimassaažidel. Instrumetaarium koosneb 30 sepistatud kõrge kvaliteediga kõlakausist, 3 wuhani feng-gongist, 6 tiibeti kloostrikellukesest, 9 tingsha zimblist ja kahest prantsuse shantist.

Loetletud pillid häälestuvad omavahel imeliselt. „ÜrgHeliRuumi” kokkupanek kestis orkestrimuusiku „ kõrva järgi” kaks aastat.

Läbi luude ja kehavee avaneb keha helimassaažil tajumisele. Sisemised pinged lahustuvad ja haihtuvatad helidesse. Karl Nieler teab öelda, et vee kaudu helide ülekandumine on märksa kiirem kui läbi õhu.

Nii nagu klaverit ja kontrabassi mängu ajal puudutades või mootiri võnkeid tajudes, on võimalik ka kehaga tunda konkreetseid võnkeid, mida tekitab heli.

Kogu loodus koosneb võngetest.
Helid on meile kuuldavaks saanud võnked. Kogu meile nähtav maailm on osa sellest lõpmatust muusikast.
Inimene on hing ja hingel on keha. Me kuuleme kogu kehaga ja vahel ütleme et see läks mulle hinge või südamesse. Kuuleme luude ja kõrvadega juba emaüsast saadik.
Meis on umbes 70% vett, imikutes isegi 90%, kuulsime ka esmakordselt läbi vee…
Kõlakausside tugevad võnked ja pikalt haihtuvad helid ei paku mitte ainult lõõgastumist, nad avavad uksed sügavale iseendasse või kaugele kosmosesse.

Helimassaaži käigus on võimalik kõlakaussidega n.ö. „kokku sulada”.
Helimassaažil hajuvad kuulmise ja kuulamise, kompamise ja mõtlemise piirid.
Igal ühel tekib oma visioon, pildid, värvid jm.
Kõik nagu aeglustuks ja vaibuks, ja aeglustub ja vaibubki…

Kas oled kaotanud tajumise, tunnetamise või kompamise igapäevasesse töösse uppumise tulemusel või mõnel muul põhjusel, aga soovid nüüd vabaneda pingetest südames?

Karl Nieler viib su tunnisele puhkuserännakule, eemale linnamürast kaunite helide saatel.
Tule helimassaažile üksi või sõbraga ja sinust saab sügav org, kuhu voolavad ilusad helid ja võnked, mis inspireerivad südant ja hinge rahulikumale elurütmile.
Lase oma hingel laulda ja heliseda!

Helimassaaži eraseansi kestvus 60 minutit/55 eurot
Helimassaaž kahele inimesele korraga 60 minutit/70 eurot

Tänapäeval püüavad inimesed koguda endasse palju head aga kahjuks unustatakse ära vaikus, unustatakse olla lihtsalt tühi nagu kõlakauss, mis saab alles tühjana kõlada. Tule kontsertile ja lase oma hingel heliseda, tühjaks saada on hea.

IMG_2014

Karl Nieler on elukutseline muusik, fagoti ja kontrafagoti mängija. Sündinud Tallinnas kunstnike peres, õppinud Tallinnas, Lyonis, Genfis ja Karlsruhes. Ta on mänginud ja osalenud salvestustel ja DVD produktsioonidel erinevate orkestrite ja ansamblitega: Concerto Köln & Bayerni Ringhäälingu Koor, Les Musiciens du Louvre, Australian Chamber Orchestra, Berliner Symphoniker, Wiener Akademie, Opera de Lyon, ERSO, Linnamuusikud, Piibarid ja paljudes teistes.
Aastast 2001 on Karl Nieler soolofagotimängija Müncheni Föderaalpolitsei Puhkpilliorkestris.

Juba 15 aastaselt (1985) ärkas temas huvi idamaade kunsti ja muusikakultuuri vastu, milleni ta jõudis tänu India sitari mängijale, Ravi Shankarile. Karl Nieler ütleb, et aastal 2011 sai tema ring täis ning tekkis sügav huvi ja vaimne kontakt kõrge kvaliteediga kõlakausside vastu. Suurte kõlakausside helid ja võnked on vaid sammu kaugusel kontrafagotist ja teistest sügava registriga pillidest. 2012. aastal algas väljaõpe Obertonhausis (www.obertonhaus.de) meditatsiooniks ja helimassaazhiks kõlakaussidega Georg Mülleri juhatusel. G.Müller on juba 30 aastat üks parimatest kõrge kvaliteediga sepistatud kõlakausside spetsialistidest. Ta on veetnud pool oma elust Indias ja tegeleb sügavalt meditatsiooniga ning on maailmakuulsa vipassana meditatsiooni esindaja, S.N.Goenka, õpilane (www.dhamma.org).

Kahe aasta jooksul kokku pandud helide konstellatsioon 30 kõlakausist, 3 Wuhani Feng Gongist, 6 Tiibeti kloostrikellukesest, 9 Tingsha zimblist ja 2 prantsuse shantist kannab nime „ÜrgHeliRuum – Karl Nieler”, algaegadel ka „Himaalaja Helipalsam”. Karl N. annab sellele „minu mantra”, „minu mandala” või „minu woodstock festvali” tähenduse.

„ÜrgHeliRuumiga” on Karl esinenud Tao Keskuses, Jõulumäe Alternatiivsel Festvalil, Krautmani Massaazi- ja Terviseakadeemias, Alter Stuudios, Münchenis Tai Chi ja Qi Gongi Keskuses Andreas W Friedrichi juhatusel, Nürnbergis Navuna House, Kißleggis Seminarzentrum Sonnenstrahl, Müncheni Föderaalpolitseis ja paljudes teistes kohtades.

Aastal 2014 valmis plaat nimega „Sound Of The Flower”, mis koosneb viiest loost:
– valguse sünd
– tähtede sosistamine
– ürgmets, puude vestlus
– lillede hääl
– mägede südames

 

Artiklid Karl Nieleriga

GoodNews: Karl Nieleri helimassaaž tungib inimese sügavustesse… Loe SIIT
GoodNews: TERVE TERVIS! Karl Nieleri kõlakausid panevad inimese sisemiselt vaikuses helisema Loe SIIT
Naine24: Video: mis on õieti helimassaaž? Loe SIIT
Elu24: Video: muusik Karl Nieler tutvustab põnevat helimassaaži Loe SIIT
T
elegram: 
Inspireerivad Eesti inimesed: Fagotimängija Karl Nieler teeb kõlakaussidega helimassaaži Loe SIIT

Kristallitempel Maa ja Taeva heaolukeskuses
Põhja pst 21/1 Tallinn
info@kristallitempel.ee, facebook: kristallitempel
infotelefon: 53838600

rfwbs-slide