Blog

18/01/2017

Kas oled mõelnud sündida uuesti?

Kristallitemplit külastas eelmisel nädalal Venemaa üks juhtivaid transpersonaalseid psühholooge Venemaalt. Sergei Strekalov on integratiivsete psühhotehnikate, muutunud teadvuseseisundi, alaisiksuse psühholoogia ekspert, kellel on pikaajaline kogemus. Ta on pühendanud oma elu maailma vaimsete praktikate tundmaõppimisele ning sellele, kuidas need praktikad mõjutavad tervist ja psüühikat.

fullsizeoutput_3c2cSergei Strekalov viis Taevas ja Maa keskuses läbi kursustesarija „Tervenda end ise” I mooduli „Kuidas vabaneda sünnitraumadest ja nende tagajärgedest”. Koolitusele olid oodatud nii oma ala spetsialistid, tervendajad, psühholoogid kui enesega tegeleda armastajad.

Kursusele kogunesid esimesel päeval uudistajad, kellest mõne tunni möödudes said tõelised huvilised. Eriti põnevaks muutus kursus praktilises osas, mis andis inimestele võimaluse näha oma sügavaid probleeme, mis sageli takistavad elu ja loovad lahkhelisid inimestega suhtlemisel.

Meie mõistus on nii tark, et kriitilises olukorras lööb kaitse peale. Selle tulemusena ei mäleta inimene traumat või stressi varasemast ajast, mis tekitab elus probleeme. Ma olin sageli mõelnud, miks inimesed minu rahulikuks muutumise juures ärrituvad. Nädalavahetusel näitas praktiline kogemus, et minu rahulikuks muutumine on seotud ühe osava mõistuse kaitsega. Üks asi on olla tasakaalus, millest on loodud rahuloluseisund. Minu rahulikkuse koore all mässas aga hirm ja viha. Viha oli alguse saanud lapsepõlvest, kus ma polnud emale kuuldav. Sellest tingitult tõmbusin endasse ja hakkasin maailmale tõestama. Alati jäi tunne, et miski pole piisav. Pärast mässlevat tõestamisfaasi jäin vaikseks ja rahulikuks. Selline muster kinnitus minusse ja jäi korduvalt välja hüppama, kui mingi situatsioon mu seesmist haava puudutas.

Päeval, mil ma sain aru, et kõik situatsioonid ja inimesed on põhjusega meie ellu saadetud, hakkasin kaevama vana valu kehast välja. Sain aru, et ainult nii saan täielikult terveneda. Mingi piirini tulin vanade traumade lahendamisega toime, aga mõned iidvanad juhtumid vajasid nippi, millega aju trikitada. Vastasel korral sulges aju alati mu nina ees valuvarakambri ukse. Ma olin arvamusel, et selle ukse ees olengi lahenduseni jõudnud, aga tegelikult kogu probleemituum ja valusam koht asetses kambris, ukse taga, peidus. Nähes ust enda ees, olin alati sulgunud vaikusesse.

Kui hea on kõrvaline abi, mis muudab nähtavaks selle, mida ise ei näe või ei julge näha. Nüüd saan aru, et minu valele loodud seisund ärritas inimesi. Me võime arvata, et oleme nii osavad oma valede varjamisel. Alateadlikult tajuvad meie lähedal olevad inimesed tõde. Me võime neile küll näkku valetada, kuid kui keha räägib üht ja sõnad teist, siis saab tulemuseks olla ainult lahkheli.

Kuruse märksõnaks sai tunnetus. Tunnetus on see, mis aitab üles leida kõik puuduva elus ja see ilusti oma ellu sobitada. Suunates oma taju alakõhtu ja jalgade suunas, saame kätte tunnetuse. Läbi tunnetuse hakkab elu justkui voolama. Kõik mis toimub peas, on ajutöö. Ma ei taha öelda, et ajutöö poleks justkui üldse vajalik, ei. Kõik peab siinses duaalses maailmas tasakaalus olema. Pole hea elada ainult tunnetusel või ainult peas, aga mõlemat tuleb küll kasutada oma kindlates kohtades.

Kas oled mõelnud sündida uuesti?

Mina sündisin eelmisel nädalavahetusel uuesti ja seekord täiesti uue kogemusega Sergei Strekalovi loodud töötoas „Sünnitraumade tervendamine”, mis kuulub kursusesarja „Tervenda end ise”. Ma sain teada, et võin ise valida oma tee läbi sünni. Sünnitee on algus meie eluteele.

Meie ühiskonnas on tavaks pidada sündi suureks rõõmuks ja pidupäevaks. Mida imik sel hetkel tunneb, sellest palju ei räägita. Tänaseks on teadus arvamusel, et lapsele on sünd valulik ja traumeeriv protsess. On isegi inimesi, kes ütleb, et laps sureb siia ilma ehk sureb oma endisest keskkonnast (ema kõhust) välja. Kõhus olles on kõik turvaline ja olemas, kuigi laps kogeb kõiki ema emotsioone, mida ema läbib raseduse ajal. Seega esimese traumaatilise kogemuse võib laps saada juba kõhus olles, mis jääb teda terveks eluks mõjutama. Sünniprotsess on järgmine etapp, kus laps võib läbi elada erinevaid tarumaatilisi kogemusi.

Töötoas loodi võimalus, kus kõik soovijad said kogeda uuesti oma sünniprotsessi. Inimene sai tunnetada, milline on aeg ema kõhus, kuidas on läbida sünniteed ja millised on esimesed emotsioonid selle maailmaga tuvumisel. Sain teada, et lapsele on trauma, kui tal sündides keegi vastas pole. See tekitab temas soovimatuse ja hüljatuse tunde. Sellepärast viibis kunagi sünnitusel palju lähedasi ja osades riikides on see tänapäeval taas populaarsust kogumas. Sünniprotsessi taaskogemine tõi välja paljude ebaõnnestumiste põhjused elus ning andis teadlikkuse sündida ilma nende tarumadeta. Sai selgeks, et täpselt nii kerge kui on sündimine, nii kerge saab olema elu. Sünniprotsess on peegeldus tulevasest elust, mida on võimalik oma teadlikkusega muuta kergeks ja nauditavaks protsessiks.

Julget kogemist
Chandaa

Kristallitempel
rfwbs-slide